4 věci, které by neměla obsahovat vaše ložnice

Ložnice je místem dokonalého odpočinku, kde hledáme klid a ticho. Občas však dobrovolně ložnici zahlcujeme předměty, které nás ruší nebo nám nedopřávají takového odpočinku, po kterém zrovna toužíme. Které 4 věci by rozhodně neměla obsahovat ani vaše ložnice?

Elektronika

Říká se, že do ložnice nepatří žádná elektronika – to platí dvojnásob pro mobilní telefony, notebooky, tablety nebo například televizi, která pouze oddaluje pohodovou atmosféru a kýžený odpočinek. Zmíněné pravidlo však není tak úplně pravdivé. Skvělým doplňkem do vaší ložnice z oblasti elektroniky je například elektrický vysavač, který zvládne během dne vysát celou místnost nebo zvlhčovač vzduchu, který krom své primární funkce působí také jako krásná a neotřelá dekorace.

Rozkládací pohovka

Mnoho párů, ale i jednotlivců, užívá namísto kvalitní postele rozkládací pohovku, která je ne nepříliš pohodlná, a samotný spánek na ní není také tak vydatný. Pokud se i vy odbýváte rozkládací pohovkou, raději zainvestujte, a kupte si pořádnou postel – vybrat můžete postel čalouněnou, tu z masivu nebo z kovové konstrukce. Důležitá je také kvalitní matrace do postele. Je pouze na vás, zda zvolíte klasickou nebo zdravotní matraci, důležité však je, že si už nebudete muset křivit páteř na nekvalitní rozkládací pohovce. Ruku v ruce s výběrem kvalitní matrace a postele jde také volba vhodného postelového roštu. Výběrem toho správného podpoříte životnost i samotnou funkčnost matrace.

Krabice s oblečením

Každá ložnice si zaslouží velkou šatní skříň nebo alespoň komodu, do které si pohodlně uložíte vaše svršky. Pokud je tedy ve vaší ložnici hora krabic s oblečením, ložním prádlem, botami nebo dalším nepatřičným harampádím, pak se trochu rozmazlete a zútulněte vaši ložnici prostornou šatní skříní.

Pracovní koutek

Máte i vy v ložnici pracovní koutek, kde večer po práci trávíte čas na internetu nebo zařizujete důležité věci, které jste díky celodennímu spěchu nestihli? Dle odborníků děláte velkou chybu. Naučte se oddělovat práci od odpočinku a pracovnu si zařiďte v jiné místnosti, než je právě ložnice. Ta by měla sloužit pouze k příjemným věcem jako je odpočinek, relaxace a spánek.

Hřešíte i vy při vybavování ložnice nebo je vaše ložnice dokonalou oázou klidu?